Šport


Súčasťou filozofie akciových spoločností ŠK a FK Železiarne Podbrezová, a.s. je myšlienka vytvárania športových klubov mládeže od útleho veku. Cieľom je jednak podporovať talentovaných športovcov, ktorí budú môcť svoje schopnosti rozvíjať aj štúdiom v Súkromnom športovom gymnáziu ŽP, ale súčasne pravidelne organizovaná športová činnosť odpútava deti od negatívnych vplyvov, ktoré v civilizovanom svete číhajú na každom kroku.
 


Akciové spoločností ŠK a FK Železiarne Podbrezová, a.s. (v minulosti ŽP Šport, a. s.) vznikli 1. 1. 1999 a hneď sa zaradili medzi významných propagátorov športu a zdravého životného štýlu na Horehroní. Ambíciou ich generálneho partnera Železiarní Podbrezová a. s. a ich dcérskych spoločností bolo, aby sa tieto športové organizácie svojou činnosťou podieľali na rozsiahlom sociálnom programe. Ten vedenie fabriky realizuje pre svojich zamestnancov už niekoľko rokov.

Jednou z priorít týchto spoločností je práca s mládežou a spopularizovanie športu pre všetky vrstvy. Na to je skvelým podporným prostriedkom veľké množstvo športových podujatí, ktoré spoločností organizujú. Medzi ne patrí napríklad Turnaj základných škôl o pohár Generálneho riaditeľa Železiarní Podbrezová vo futbale. Niektoré akcie už dávno preklenuli lokálny rámec a organizujú sa na medzinárodnej úrovni. Je to Svetový pohár v kolkoch, Liga majstrov v kolkoch či Slovenský pohár v cyklokrose.
 
 

Prácu s mládežou na vyššej, profesionálnej úrovni umožňujú týmto spoločnostiam školské športové strediská, ktoré spoločnosť ŽP Šport v minulosti založila, a to futbalové triedy na Základnej škole Pionierska 4 v Brezne. Súkromné stredné odborné učilište hutnícke Železiarní Podbrezová, ktorého súčasťou je aj Športové gymnázium, zastrešujú nasledovné športové odvetvia: futbal, atletika, biatlon, golf, snowboard.

Spoločnosť ŽP Šport, a.s. a jej nasledovnícke spoločnosti FK a ŠK Železiarne Podbrezová, a.s. spočiatku technicky, personálne, logisticky i odborne zastrešovali širokú plejádu športových odvetví. Postupne sa ich činnosť vyprofilovala a v súčasnosti koordinujú činnosť týchto športových oddielov: futbal, kolky, cyklistika, lyžovanie, balónové lietanie a biatlon. Ich zabezpečenie, podpora, práca a rozsah činnosti predstavuje rôzne úrovne.

Úplným vrcholom pyramídy je profesionálne zabezpečenie športovcov a ich realizačných tímov. Pre potreby obyvateľov blízkeho regiónu Horehronia sú aktivity spojené s prevádzkovaním športových zariadení.
Spoločnosť ŠK Železiarne Podbrezová, a.s v rámci svojich podnikateľských aktivít ponúka verejnosti ubytovacie, pohostinské a dopravné služby, letné kúpalisko s vyhrievanou vodou a mnoho iného.

Pre rozšírenie hráčskeho a diváckeho komfortu prebehla v roku 2015 rekonštrukcia futbalového štadióna, ktorý dostal názov ZELPO Aréna. Táto významná investícia do športovej infraštruktúry bola spolufinancovaná zo štátneho rozpočtu v oblasti športu.

Viac informácií o športe:
www.skzp.sk
www.zpfutbal.sk
Mini-fotogaléria
Kliknutím na malý náhľad sa zobrazí veľká fotografia.
Navštívte našu FOTOGALÉRIU pre viac fotografií.

Futbal - turnaj GR 2KolkyTréner A-mužstva Jaroslav Kentoš