(Bakossova, Biely)

Víkendové futbalové zrkadlo

I. liga 27. kolo
26. apríla

Podbrezová – Stará Ľubovňa 1:0 (0:0), gól: Tirer, ŽK domácich: Kočan, rozhodca: Hriňák, 850 divákov.

Úvod stretnutia začali lepšie domáci a už v 5. minúte mohli ísť do vedenia, ale Tomko po centri Chomisteka vypálil nad. Postupne sa osmelili aj hostia a hra sa vyrovnala. Prvý polčas bol potom viac – menej vyrovnaný a obe mužstvá nepremenili svoje šance. V druhom polčase už bolo na ihrisku len domáce mužstvo. Vedenie domácim zaistil v 50. minúte Tirer, keď z 30 metrov nádherne trafil ľavý horný kút Kobrovej brány. Množstvo gólových príležitostí, ktoré si vypracovali domáci, však zostalo nevyužitých. Bol to vlastne súboj brankára hostí Kobru s domácimi útočníkmi. Keď bol aj brankár hostí prekonaný, lopta trafila konštrukciu brány. Za výkon v druhom polčase si domáci víťazstvo zaslúžili a po skončení stretnutia aj potlesk prítomných divákov. Podbrezová v sobotu 3. mája nastúpi o 10. 30 hodine na ihrisku Interu Bratislava.

Marian Lauer

Šaľa – Trebišov 3:2, Rimavská Sobota – Prievidza 3:0, Prešov – Inter 3:1, Michalovce – Humenné 1:0, Košice B – Lučenec 2:0.

26. apríla

Spišská Nová Ves – Podbrezová B 3:3 (1:3), góly hostí: Kostúrik, Čubrilovič, Radosavljevič, ŽK hostí: Kostelný, Blažko, rozhodca: Leško, 500 divákov.

Hostia zaskočili favorizovaných domácich a už v 6. minúte vyhrávali 2:0. Ich góly strelili v 3. minúte Kostúrik a v 6. minúte Čubrilovič. Domáci sa v 15. minúte spamätali zo šoku a znížili na 1:2. Ale hostia v 26. minúte pridali gól Radosavljevičom a do šatní išli s dvojgólovým náskokom. Druhý polčas začali lepšie domáci,s v 48. minúte znížili na 2:3. O tri minúty na to rozhodca posúdil súboj obrancu hostí s domácim útočníkom ako nedovolený a v 51. minúte domáci z pokutového kopu vyrovnali na 3:3. Do konca stretnutia sa domáci všemožne snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale pozorná hra hostí im v tom zabránila. Podbrezovské béčko nastúpi v stredu 30. apríla o 16. hodine na domácom ihrisku v Podbrezovej na majstrovské stretnutie so Žilinou B. Preložené stretnutie v Dolnom Kubíne odohrá Podbrezová B v utorok 6. mája o 17. hodine.

Žiar nad Hronom – Turčianske Teplice 2:0, Žilina B – Rakytovce 3:0, Ružomberok B – Prešov B 2:1, Lipany – Čadca 3:1, B. Bystrica B – Sabinov 4:1, Stropkov – Vranov 1:2, Dolný Kubín – Liptovský Mikuláš 3:0.

27. kolo

Kováčová – P. Č. Balog 4:0 (3:0), rozhodca: Budáč, 180 divákov.

Začiatok zápasu patril domácim, ktorí v prvom polčase nepustili hostí pred svoju bránu. Sami si vytvorili dostatok gólových príležitostí, z ktorých strelili tri góly a viaceré šance im zmaril brankár hostí. V druhom polčase sa hra vyrovnala, domáci hrali v pohode a hostia si nevytvorili počas celého zápasu žiadnu gólovú príležitosť. A tak nemohli dosiahnuť lepší výsledok. Domáci vyhrali zaslúžene.

Ivan Belko

Štiavnické Bane – Badín 2:1, Poniky – Banská Štiavnica 0:1, Žarnovica – Sásová 1:0, Sliač – Dudince 0:0, Dolné Hámre –Hrochoť 0:0, Žiar n/Hr. B – Radvaň 1:1.

27. apríla

Priechod – Nemecká 4:0 (1:0), ŽK hostí: Klinčík, rozhodca: Mišány, 160 divákov.

V Priechode hrali v druhom polčase vyrovnaný zápas s malým počtom gólových šancí. Priechod strelil vedúci gól už v 12. minúte po situácii, ktorá zaváňala ofsajdom. Nemecká nastúpila do druhého polčasu s odhodlaním vyrovnať, čo sa aj podarilo, lenže na prekvapenie hráčov hostí gól pre údajný ofsajd nebol uznaný. Keď domáci po prehodení zle stojaceho brankára hostí krížnou strelou dali druhý gól, neskúsené mladé mužstvo hostí sa definitívne položilo a v závere inkasovalo ďalšie dva góly.

(chr)

Beňuš - Jakub 2:2 (1:1), góly domácich: Milan Šajgalík, Branislav Janko, rozhodca: Suchý, 150 divákov.

Domáci mali od úvodu stretnutia hru pod kontrolou, lepšie kombinovali a v 5. minúte išli do vedenia. Hostia po inkasovanom góle ožili, vyrovnali hru, no čistú šancu si nevypracovali. Naopak domáci dve čisté príležitosti zahodili, to ich určite mrzelo, lebo Jakub ešte do prestávky vyrovnal. V druhom polčase to boli opäť hostia, ktorí hneď v úvode z rýchlej akcie išli do vedenia. Beňuš sa nevzdával, zatlačil súpera, vytvoril si dobré gólové príležitosti. Jednu z nich využil dobre hrajúci Janko hlavou. Do konca stretnutia už diváci gól nevideli, a tak si mužstvá rozdelili po bode.

Peter Podhorský

Šalková – Jasenie 3:2 (1:1), góly hostí: J. Weisenbacher, Malček, ŽK hostí: Demeter, Sekáč, ČK hostí: Čatloš, rozhodca: Caban, 150 divákov.

Domáci zostali zaskočení už v 5. minúte zápasu, kedy hostia pohotovým volejom J. Weisenbachera išli do vedenia. Tesne pred koncom prvého polčasu prišiel vymyslený pokutový kop a nervózni domáci vyrovnali. Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie domácim, keď obrancovia hostí zazmätkovali a umožnili domácim otočiť priebeh zápasu. No nie nadlho, pretože hostia boli nebezpeční a po zle vyrazenej lopte brankára domácich hráč hostí Malček dorazil loptu do siete a bolo vyrovnané. V ďalšej neprehľadnej situácii pred bránkou hostí zahral hráč Šalkovej Čatloš na bránkovej čiare rukou, za čo videl červenú kartu. Domáci z ďalšieho pokutového kopu išli opäť do vedenia. Vzápätí, aby domáci poistili víťazstvo, rozhodca im daroval ďalší pokutový kop, ktorý však výborný brankár hostí Havran bravúrne zneškodnil. Treba dodať, že domáci ašpirujúci na postup, by mali súpera donútiť prehrať vlastným výkonom a nie problematickými pokutovými kopmi.

Milan Strečok

Heľpa – Mýto 1:5 (1:1), góly: Roman Puška – Kleskeň 2, Kučerák 2, Kochan, rozhodca: Mukera, 150 divákov.

Najslabší zápas, aký odohrali domáci za celú sezónu. Hostia si víťazstvo zaslúžili. Dali do hry viac bojovnosti a išli za svojím cieľom, za víťazstvom, čo sa o domácich povedať nedá.  Heľpe síce chýbali štyria hráči základnej zostavy, ale do hry aj tak musia dať viac srdca a bojovnosti.

Vladimír Ďurajda

T. Č. Balog – Slovenská Ľupča 5:1 (2:0), góly domácich: Kliment 3, T. Švantner 2, rozhodca: Králka, 200 divákov.

Takýto výsledok po predchádzajúcich zápasoch, keď Tatran nielenže nezískal ani bod, ale nestrelil ani gól, určite nikto nečakal. Domáci už v 1. minúte išli do vedenia, nezaostávali ani hostia a dobrými strelami ohrozili domáceho brankára. V 40. minúte zaváhala obrana hostí, ktorú domáci potrestali druhým gólom. V 50. minúte ukončil svoj hetrik Kliment a v 52. minúte hostia znížili z priameho kopu. V 68. a 71. minúte po pekných akciách uzavrel skóre zápasu T. Švantner. Pre dobre hrajúce družstvo hostí je prehra dosť krutá. Domáci zopakovali svoj dobrý výkon z Jakuba, tentokrát sa im už darilo aj strelecky. Domáci diváci boli určite spokojní s výsledkom zápasu, ale aj s predvedenou hrou obidvoch mužstiev.

Július Kliment

Hronec – Braväcovo 4:0 (2:0), góly: Václavík, Pišoja, Gromus, Hasila, ŽK hostí: Zelenčík, rozhodca: Mecele, 200 divákov.

Po smoliarskej prehre v Nemeckej chceli hráči Hronca doma presvedčiť svojich fanúšikov, že futbal hrať nezabudli. Do súpera sa pustili s chuťou, ale opäť zahodili šance a na gól si museli diváci počkať do 27. minúty, kedy hlavou otvoril skóre Václavík. Hostia sa snažili, ale domáci hráči im toho veľa nedovolili a do prestávky Pišojom zvýšili na 2:0. Ani v druhom polčase toho hostia veľa neukázali, a tak hráči Hronca ešte dvoma peknými gólmi potvrdili svoje zaslúžené víťazstvo.

27. apríla

Pohorelá - H. Lehota 0:1 (0:0), gól: Jaroslav Valach, rozhodca: Daniš, 100 divákov.

Na začiatku zápasu v 4. minúte mali obidve mužstvá po jednej príležitosti na dosiahnutie gólu. Trestný kop hostí skončil na brvne domácej brány a pekná krídelná akcia domácich nepresnou strelou. Potom hra upadla. Bolo viac osobných súbojov a málo striel na bránu. Do konca polčasu obidve strany boli spokojné s výsledkom a tomu zodpovedala aj hra a pohyb na ihrisku, ktorý bol racionálny. V druhom polčase pokračovala nezáživná hra nízkou snahou o streľbu, ktorá bola len zo štandardných situácií. V 78. minúte mali hostia príležitosť, ale dobre chytajúci domáci brankár mužstvo podržal. V nastavenom čase v 91. minúte hostia dosiahli šťastný gól a strhli víťazstvo na svoju stranu.

Ján Lakanda

Závadka – Polomka 4:1 (3:1), góly: Pokoš, Rafaj, Telgártsky, Záhorec (z 11 m) – Roman Kohút, rozhodca: Pribylina, 80 divákov.

V susedskom derby zápase hrali obojstranne útočný futbal. Domáci v prvom polčase išli zaslúžene do dvojgólového vedenia, no hostia z rýchleho protiútoku korigovali Kohútom. V závere polčasu sa domácim podarilo zvýšiť skóre. Po zmene strán sa hostia snažili zvrátiť vývoj zápasu, ale domáci mali celý druhý polčas pod kontrolou a zaslúžene bodovali v treťom zápase po sebe.

Roman Nosko

Osrblie – Pohronská Polhora 1:0 (1:0), gól: Juraj Vetrák, ŽK: Juraj Vetrák, Pacera – Ružička, Smugala, ČK hostí: Smugala, rozhodca: Kosec, 100 divákov.

Domáce mužstvo rozhodovalo o svojom víťazstve gólom zo štandardnej situácie už v 8. minúte. Ďalší vývoj zápasu prebiehal viac v strede ihriska. Domáci ešte nastrelili dvakrát brvno. Rozhodca sa svojej úlohy zhostil veľmi dobre, čím prispel k zápasu dobrej úrovne.

Ivan Spišiak

Michalová – Dolná Lehota 4:0 (2:0), góly: Lapin 2, Krupa ml., Goceliak,rozhodca: Skladaný, 110 divákov.

Za pekného počasia a na dobrom teréne sa hral pred početnou diváckou kulisou futbal dobrej úrovne. Hra sa odvíjala väčšinou medzi šestnástkami. Domáci boli mimoriadne efektívni a z mála šancí sa im podarilo streliť štyri góly.

Slovenský pohár v cestnej cyklistike - úspešní Glajzovci

Posledný aprílový víkend sa v Krupine v rámci Krupinských dní cyklistiky uskutočnilo ďalšie kolo Slovenského pohára v cestnej cyklistike.
   V sobotu sa zo železiarov najviac darilo Róbertovi Glajzovi, ktorý v kategórii mužov Elite obsadil v kritériu druhé miesto. V kategórii starších žiakov sa ako tretí umiestnil Ondrej Glajza. V nedeľu čakala mužov etapa na 140 kilometrov, kde sa na štart postavili len traja reprezentanti ŽP Šport, a. s., Podbrezová, pretože zvyšok tímu štartoval na podujatí v zahraničí. Na okruhu Krupina - Senohrad – Bzovík, ktorý muži absolvovali trikrát, sa  40-členný pelotón roztrhal už v prvom okruhu. Aktívni boli predovšetkým maďarskí cyklisti, ktorí mali na štarte početnú prevahu a počas pretekov ju dokonale využili, keď obsadili prvých päť miest. Ako najlepší zo Slovákov skončil Milan Barényi na 6. mieste, Lukáš Goč dokončil preteky v hlavnej skupine. Z mládežníkov dosiahol najlepšie umiestnenie Peter Štulrajter, ktorý v kategórii starších žiakov skončil na 4. mieste, v kategórii juniorov obsadil 10. miesto Matej Medveď.

Martin Mikuštiak

Zo stolného tenisu

Stolní tenisti skončili súťaže, najlepšie si počínali hráči C mužstva (Gregor, Mihok, Dančo, Ištván, Zigo, Dien, Miháľ), ktorí vyhrali IV. ligu a zúčastnia sa na kvalifikácii o postup do III. ligy.
   B mužstvo (Fodor, Pampurík, Glejtek, Macuľa, Ištván, Zigo)  v III. lige obsadilo tretie miesto. Najhoršie na 10. mieste sa umiestnilo A mužstvo (Plecho, Gálik, Lamper, Spáč), keď nezopakovalo 3. miesto.