Šport

Súčasťou filozofie akciovej spoločnosti ŽP Šport, a.s. je myšlienka vytvárania športových klubov mládeže od útleho veku. Cieľom je jednak podporovať talentovaných športovcov, ktorí budú môcť svoje schopnosti rozvíjať aj štúdiom v Súkromnom športovom gymnáziu ŽP, ale súčasne pravidelne organizovaná športová činnosť odpútava deti od negatívnych vplyvov, ktoré v civilizovanom svete číhajú na každom kroku.
 
logo ZP Sport

Akciová spoločnosť ŽP Šport, a. s. vznikla 1. 1. 1999 a hneď sa zaradila medzi významných propagátorov športu a zdravého životného štýlu na Horehroní. Ambíciou jej generálneho partnera Železiarní Podbrezová, a. s. a ich dcérskych spoločností bolo, aby sa ŽP Šport, a.s. svojou činnosťou podieľal na rozsiahlom sociálnom programe. Ten vedenie fabriky realizuje pre svojich zamestnancov už niekoľko rokov.

Jednou z priorít spoločnosti je práca s mládežou a spopularizovanie športu pre všetky vrstvy. Na to je skvelým podporným prostriedkom veľké množstvo športových podujatí, ktoré spoločnosť organizuje. Medzi ne patrí napríklad Turnaj základných škôl o pohár Generálneho riaditeľa Železiarní Podbrezová vo futbale. Niektoré akcie už dávno preklenuli lokálny rámec a organizujú sa na medzinárodnej úrovni. Je to Svetový pohár v kolkoch, Liga majstrov v kolkoch či Slovenský pohár v cyklokrose.
 
 

Prácu s mládežou na vyššej, profesionálnej úrovni umožňujú spoločnosti ŽP Šport, a.s. školské športové strediská, ktoré spoločnosť založila, a to futbalové triedy na Základnej škole Pionierska 4 v Brezne. Súkromné stredné odborné učilište hutnícke Železiarní Podbrezová, ktorého súčasťou je aj Športové gymnázium, zastrešujú nasledovné športové odvetvia: futbal, atletika, biatlon, golf, snowboard.

Spoločnosť ŽP Šport, a.s. spočiatku technicky, personálne, logisticky i odborne zastrešovala širokú plejádu športových odvetví. Postupne sa jej činnosť vyprofilovala a v súčasnosti koordinuje činnosť týchto športových oddielov: futbal, kolky, cyklistika, lyžovanie, balónové lietanie a biatlon. Ich zabezpečenie, podpora, práca a rozsah činnosti predstavuje rôzne úrovne.

Úplným vrcholom pyramídy je profesionálne zabezpečenie športovcov a ich realizačných tímov. Pre potreby obyvateľov blízkeho regiónu Horehronia sú aktivity spojené s prevádzkovaním športových zariadení.
Spoločnosť ŽP Šport, a.s. v rámci svojich podnikateľských aktivít ponúka verejnosti ubytovacie, pohostinské a dopravné služby, letné kúpalisko s vyhrievanou vodou a mnoho iného.

Pre rozšírenie hráčskeho a diváckeho komfortu prebehla v roku 2015 rekonštrukcia futbalového štadióna, ktorý dostal názov ZELPO Aréna. Táto významná investícia do športovej infraštruktúry bola spolufinancovaná zo štátneho rozpočtu v oblasti športu.

Viac informácii o ŽP Šport, a.s.
Mini-fotogaléria
Kliknutím na malý náhľad sa zobrazí veľká fotografia.
Navštívte našu FOTOGALÉRIU pre viac fotografií.

Futbal - turnaj GR 2KolkyTréner A-mužstva Jaroslav Kentoš


Prehlásenie o spracovaní osobných údajov
Copyright © Železiarne Podbrezová a.s. 2014, all rights reserved | Webdesign & hosting by ŽP Informatika s.r.o.