1 2 3 4 5 6

Sport

<<<

Mame majstra SR v biatlone!

V biatlonovom areali v Osrbli sa od 2. do 4. marca uskutocnili Majstrovstva Slovenskej republiky v biatlone vsetkych kategorii. Aj nas Oddiel bezeckeho lyzovania a biatlonu ZP Sport mal vo viacerych vekovych kategoriach svoje zastupenie.
   V prvy sutazny den boli na programe rychlostne preteky, v ktorych medzi ziakmi (12-13 rocni) ziskal Peter Seifert titul majstra Slovenskej republiky. Dalsie umiestnenia: kat. 10-11 rocne ziacky - Andrea Mizdova 3. miesto, 14-15 rocne ziacky - Andrea Horcikova 2. miesto, Sandra Kvackajova 7. miesto, Dominika Kubacka 16. miesto. Medzi 14-15 rocnymi ziakmi skoncil Martin Kvackaj na 8. mieste, dorastenci 16-17 rocni - Marek Sanitra 11. miesto, medzi dorastenkami (16-17 rocne) Jana Pastuchova 5. miesto. V kat. muzi 46 rokov a starsi bol Marian Kazar na prvom mieste.
   V sobotu sa konali vytrvalostne preteky, kde nasi sportovci, vo svojich vekovych kategoriach, obsadili nasledovne miesta: Peter Seifert – 1. miesto (druhy titul majstra SR), Andrea Mizdova 5. miesto, Andrea Horcikova 2. miesto, Sandra Kvackajova 7. miesto, Dominika Kubacka 15. miesto, Martin Kvackaj 8. miesto, Marek Sanitra 12. miesto, Jana Pastuchova 3. miesto, v kat. muzi 46 rokov a starsi - Marian Kazar 1. miesto.
   V nedelnajsom programe sa konali preteky s hromadnym startom, kde boli umiestnenia nasich sportovcov nasledovne: Andrea Mizdova 4. miesto, Peter Seifert 2. miesto a Andrej Segec 3. miesto. Andrea Horcikova 2. miesto, Sandra Kvackajova 4. miesto, ziaci 14-15 rocni Rudolf Michalovsky 4. miesto, Jozef Skopik 8. miesto, Martin Kvackaj 12. miesto, Marek Sanitra 4. miesto, Jana Pastuchova 3. miesto. Vo vekovej kategorii 46 rocni a viac ziskal Marian Kazar do tretice prve miesto, no pre nizky pocet zucastnenych mu titul majstra SR nebol udeleny.

MK

<<<

Spod vysokej siete

O postup so Spisskou Novou Vsou

Po prvom kole prelinacej sutaze o postup do volejbalovej extraligy, v ktorom hracky Podbrezovej vyhrali nad Hnustou dvakrat 3:0 na sety, sa situacia vyjasnila. O prve miesto v prelinacej sutazi bojuju uz len dva kolektivy – ZP Sport Podbrezova a VK S. N. Ves. Prave tieto dve druzstva odohrali 3. marca svoje vzajomne zapasy, ktore sa skoncili rovnako, ako uz dvakrat v tejto sezone, a to delbou vitazstiev.
   Do prveho zapasu mali raketovy nastup zeleziarky, ktore hlavne dobrym servisom doslova zmietli druzstvo S. N. Vsi a po vitazstve 25:9 sa ujali vedenia. Druhy set uz bol vyrovnanejsi, no nadalej kralovali hracky Podbrezovej a po dobrej hre zvitazili 25:19. To asi nikto v hale netusil, aka drama bude nasledovat. Po dvoch vyhratych setoch zeleziarky polavili, zacali robit nevynutene chyby, hostky sa postupne rozohrali a dirigovane skusenou extraligovou hrackou Fabianovou zacali predvadzat vybornu obranu. Zaciatok tretieho setu bol vyrovnany i ked zeleziarky zaostavali bod, dva. Spisiacky isli do koncovky za stavu 19:17, zeleziarky znizili na 21:22, no nezvladli zaver a prehrali 22:25. Prehraty set znamenal zly vstup do stvrteho setu, ked domace volejbalistky prehravali 2:8. Postupne znizovali stav na 10:13, 14:15 a vyrovnali na 20:20. V koncovke zeleziarky prehravali 22:23, no otocili vyvoj a za stavu 24:23 mali mecbal. Nielenze ho nepremenili, ale prehrali aj stvrty set 24:26. Psychicka pohoda bola na strane S. N. Vsi. Nase hracky sa nedokazali vratit do zapasu a v rozhodujucom sete prehrali 5:15 a cely zapas 2:3.
   V prestavke medzi zapasmi sa zeleziarky hnevali same na seba, pretoze vlastnymi chybami pomohli superkam nielen vratit sa do zapasu, ale ho aj vyhrat. Do druheho zapasu nastupili odhodlane odcinit prehru, co sa im aj podarilo. Druhy zapas bol vyrovnanejsi, na vrch mali zeleziarky s vynimkou druheho setu, ked dovolili superkam vyrovnat stav na 1:1. Kolektivny vykon slavil uspech a po setoch 25:17, 17:25, 25:16, 25:21, vyhrali zeleziarky 3:1 a udrzali si jednobodovy naskok na cele prvoligovej tabulky. Na zapase bol pritomny aj riaditel sutaznej komisie SFV Lubomir Strazay a velmi pochvalne sa vyjadril o urovni oboch zapasov: „Stretnutia mali slusnu uroven, vykon Podbrezovej v prvych dvoch setoch prveho zapasu nezaostaval za extraligovymi druzstvami. Skoda vlastnych chyb, zapas si prehrali samy. Mna osobne tesi, ze sutaz bude mat dramatickost az do konca.“

MM

<<<

*sport v skratke* sport v skratke* sport v skratke* sport v skratke*

Liga majstrov
   V druhom kole odvetneho stretnutia Ligy majstrov, sa na nasich drahach predstavili kolkarky slovinskeho Brest Cerknica. Napriek tomu, ze nase hracky v domacom prostredi dosiahli vitazstvo 5:3, nestacilo to na postup a po prehre na drahach supera 6:2, do dalsieho boja v tejto prestiznej sutazi nepostupujeme.  Najlepsou hrackou druzstva Podbrezovej bola Katarina Valigurova vykonom 600 bodov, cim vytvorila novy rekord kolkarne.

Na kolkarskych drahach

V  extralige nase kolkarske A muzstvo najskor absolvovalo dohravku 14. kola, v ktorej sme na vlastnych drahach privitali Ineristov z Bratislavy. Po vitazstve 7:1 sa najviac tesil Jozef Pesta, ktory dosiahol svoje tohtorocne maximum 651 bodov. V 16. kole, opat na nasich drahach, sa predstavili kolkari z Hlohovca, ktori nasim extraligistom nestacili a podlahli im 7:1. Najlepsim hracom zapasu sa po prvykrat v tomto sutaznom rocniku stal Milan Jovetic, ked dosiahol vykon 629 bodov.
Dalsi zastupca v tejto sutazi, Podbrezova B, dokazal v existencnom zapase naplno bodovat so susedom v tabulke - Pinners Kosice. Po vitazstve 4,5:3,5 sa asi najviac tesil Pavol Jakubec, ktory dosiahol vybornych 620 bodov.
   Aj nase zeny odohrali dalsi majstrovsky zapas, ked na domacich drahach privitali druzstvo Slavoja Velky Saris. Po vypadnuti z Ligy majstrov sa podbrezovskym kolkarkam nedarilo ani v extralige, kde po prvykrat prehrali zapas 6:2. Aj napriek tomu vsak stale vedu pred druhym druzstvom Zlatych Klasov.
   V 16. kole 1. ligy podlahlo nase muzske C druzstvo Lokomotive Vrutky, pomerom 7:1, a tak Podbrezova C v jarnej casti neziskala este ani jeden bod.
    V zapase dorasteneckej ligy nasi kolkari podlahli Tatranu Sucany 3:0, cim Sucany potvrdili svoju dominanciu v tabulke. Nasi mladi kolkari su priebezne druhi.
            Ku koncu februara sa v Pobedime, v priatelskom medzistatnom zapase, stretli narodne muzstva Slovenskej a Ceskej republiky, aby si zmerali sily a doladili formu pred bliziacimi sa Majstrovstvami sveta v kolkoch, ktore sa uskutocnia v Kosiciach, koncom maja. Nasi kolkari oboch pohlavi skutocne maju co vyladovat, nakolko sme zo styroch vzajomnych subojov s Cechmi vyhrali len jedno. V uvodnom stretnuti sa predstavili slovenske reprezentantky, ktore svojim rivalkam z Ciech podlahli 7:1, pricom jediny bodik pre Slovensko ziskala hracka ZP - Valigurova. Po nich sa na drahy proti sebe postavili muzi, no ani oni neboli uspesni a Ceskej republike podlahli 5:3. O nase slovenske body sa opat starali podbrezovski kolkari. V nedelu si kolkari vzajomne suboje zopakovali - s uspechom nasich zien. Tie svoje rivalky porazili pomerom 6:2, muzi sa ani na druhy den nepochlapili a Cechom opat podlahli pomerom 1,5:5,5.

Z lyzovania

K zaveru lyziarskej sezony sa od 17. do 18. februara uskutocnili Majstrovstva Slovenskej republiky v zjazdovom lyzovani 2007. V prvy sutazny den sa na svahoch Vratnej predstavili zastupcovia ZP Sport, v discipline obrovsky slalom. V kategorii starsich ziakov si pekne 2. miesto vyjazdil Jakub Kupcok, na 8. mieste skoncil Filip Zilka. Medzi ziackami si 7. miesto vybojovala Nicole Cilikova. V kategorii mladsich ziakov bol Lukas Kovacik na 8. mieste, hned za nim skoncil Daniel Ondercanin a na 15. mieste sa umiestnil Martin Kristaly. Zo ziacok si 5. miesto vyjazdila Ivana Kupcokova a na 16. mieste skoncila Ester Zilkova.
   V nedelnajsom slalome bol Filip Zilka na 15. mieste, Nicole Cilikova na 10. mieste, Daniel Ondercanin skoncil na 6. mieste, Martin Kristaly na 13. mieste a Ester Zilkova na 12. mieste.

Pavol Fasko v novom roku
   Aj v novom roku nas svojimi uspechmi reprezentuje nas zamestnanec Pavol Fasko. V uvode bezeckej sezony sa opat blysol skvelou kondiciou a 24. februara, v cestnom behu na 15 km, obsadil v Trnave prve miesto vo svojej vekovej kategorii nad 40 rokov. Celkovo skoncil na druhom mieste.
   V Kosiciach sa 4. marca uskutocnil Zimny beh Olsanskou dolinou. Na 16 km trati si Pavol Fasko spomedzi 150 ucastnikov, zo styroch krajin sveta, vybojoval celkovo 6. miesto, pricom svoju vekovu kategoriu vyhral.

K. Valigurova

Z futbalu:
Na prvy jarny zapas 1. futbalovej ligy vycestovali nasi futbalisti na vychod, do Humenneho. Po 90. minutach:
HFC Humenne - ZP Sport Podbrezova 2:1 (1:0), ked v 84. minute skoroval Kentos (z pokutoveho kopu). Pred 522 platiacimi divakmi sa muzstvo Podbrezovej predstavilo v tomto zlozeni: Hanak, Novisedlak, Licko, Kentos, Pancik, Svintek, Srobar (Chrenovsky), Vaculciak (Kozicka), Koncek, Gajdosik, Haviar (Masar).Pripominame, ze prvy domaci zapas odohra Podbrezova „A“ proti Turcianskym Tepliciam – 17. marca, na stadione v Brezne.

Ilustracne foto: A. Nociarova