TIRAZ

KONTAKT

HK Brezno informuje

Detva s modrou hviezdou na čele

Na Slovensku pôsobia dva seniorské kluby s označením Detva v názve. Obe si kráčajú v ústrety. Prvoligová Detva dožíva sezónu v Lučenci na poslednom mieste, vlani založená Detva so šerifskou hviezdou v znaku si upevňuje vedúce postavenie vo východnej skupine 2. ligy.

2. liga seniorov - východná skupina

HC 07 Detva - HK Brezno 5:2 (3:0, 1:2, 1:0), góly Brezna: Igor Michalek, Pavol Babic

Šesť tanečníc v trblietavých kostýmoch vzrušilo pred zápasom nielen svojím vystúpením, ale aj synchronizovanou choreografickou akciou, pri ktorej sa z koberca na ľade, na ktorom predviedli svoje umenie, stal takmer lietajúci koberec. Potom už na ihrisku zostala iba jedna útla žena, čiarová rozhodkyňa Michaela Kúdeľová. Ona a jej kolegovia Ľubomír Danko a hlavný rozhodca Jozef Babeliak viedli vcelku korektne súboj prvých dvoch mužstiev v tabuľke. Detvania v prvej tretine preukázali doteraz najvýraznejšiu prevahu nad hokejistami Brezna. Porovnanie hry oboch súperov v tejto časti sa na strane domácich vyznačovalo väčším dôrazom, presnejšou nahrávkou, rýchlejšou akciou. Samotné góly Detvy v prvej tretine pritom neboli príliš vybrúseným diamantom. Pri prvom góle po vyrazených streleckých pokusoch zachytil puk, vzďaľujúci sa od breznianskej bránky, detviansky Lukáš Rapčan, až pri tom dopadol kolenami na ľad a v tejto polohe z otočky trafil do breznianskej bránky za jeho chrbtom. Bežala ešte len druhá minúta hry. Podobne prekonal brankára Brezna v 13. minúte aj ďalší útočník Detvy. Tri minúty pred prvou prestávkou si puk prihrávali detvianski hokejisti nebezpečne blízko pri bránkovej čiare Brezna, až ho opäť Rapčan vystrelil do bránky hostí.

Po prestávke nastúpili hokejisti Brezna s oveľa väčším nasadením, boli aktívnejší ako v prvej tretine a obraz hry počas celej druhej tretiny poskytoval vyrovnaný súboj dvoch vyspelých súperov. Podobne, ako v druhom breznianskom zápase s Detvou, sa v dôležitej chvíli zápasu prejavil skúsený Pohorelec, ktorý zažiaril, aj keby nemal na detvianskom drese hviezdu. Zblízka, strelou medzi chrániče brankára Brezna, strelil pri narastajúcom tlaku súpera štvrtý gól Detvy. Až po ňom konečne strela Igora Michaleka prekonala pozornosť domáceho brankára, a tak spolu s Tomášom Turňom, ktorý pri góle asistoval, prvý raz zajasala nielen striedačka hostí, ale aj početná skupina breznianskych fanúšikov na detvianskom štadióne. Keď už o minútu pridal druhý gól Brezna Pavol Babic z prihrávky Lukáša Ondrejičku, prebudená nádej Brezna na prijateľnejší výsledok tohto zápasu pootvorila oči. Puk sa od hokejky brankára Detvy odrazil nad jeho hlavu, dopadol mu na chrbát a odtiaľ sa zosunul do bránky. Priebeh tretej tretiny už nebol taký príťažlivý. Hra oboch mužstiev ale stratila náboj vzrušenia, domáci kontrolovali stav zápasu a v 47. minúte bol Rapčan tretíkrát úspešným strelcom gólu. Z pohľadu hostí mala jeho vydarená strela iba jednu chybu - piaty raz skončila v sieti breznianskej bránky. Aj keď v zostávajúcich štyroch kolách ešte môže dôjsť k nejakej zápletke, na fakte, že HC 07 Detva má pre víťazstvo v skupine najlepšiu pozíciu, to nič nemení.

1.   Detva                   16    14   1   0   0     1  109 :   33   44

2.   Brezno                 16    12   1   0   0     3  110 :   50   38

3.  Michalovce            16    10   0   0   1     5  116 :   82   31

4.  Ružomberok          16      7   0   0   1     8    96 : 105  22

5.  Lučenec                16      3   0   0   0   13    54 : 132    9

6.  Sabinov                 16      0   0   0   0   16    36 : 118    0

Ružomberok - Lučenec  8:5  (3:1, 3:2, 2:2)

Lučenec strelil prvý gól zápasu a neskôr udržiaval náskok Ružomberka o dva - tri góly, v 46. minúte znížil na 6:5. V závere upevnili hokejisti Ružomberka dvoma gólmi nárok na tri body.

Michalovce - Sabinov 6:4 (1:2, 1:1, 4:1)

Sabinov v priebehu stretnutia v Michalovciach trikrát viedol 0:1, 1:2 a 2:3 a potvrdil aj napriek prehre zlepšený výkon, ktorý naznačil už minulý týždeň v zápase s Detvou.

Sabinov bude v sobotu 16. februára súperom seniorov Brezna od 17. hodiny na Zimnom štadióne L. Horského v Brezne.

2. liga dorastencov

Po prestávke pokračuje prvoligová súťaž záverečným kolom základnej časti. V sobotu a v nedeľu 16. a 17. februára odohrá v Ružomberku hokejový dorast Brezna dva vzájomné zápasy, ktoré budú pre obe družstvá posledným prvoligovým vystúpením v tejto sezóne. V nadstavbe pokračujú len prví štyria z východnej skupiny zápasmi so štvoricou najlepších zo západnej časti.

2. liga starších žiakov

HC Zlaté Moravce - HK Brezno 12:2 ( 3:1, 7:1, 2:0), góly Brezna: Adam Oceľ, Filip Štulajter

Skóre posledného zápasu základnej skupiny otvorili gólom starší žiaci Brezna. Adamovi Oceľovi asistoval Filip Belko. K ďalšiemu gólu Brezna sa prepracoval po samostatnej akcii Filip Štulajter, to však už svetelná tabuľa signalizovala stav 6:2. Do konca zápasu už Zlatomoravčania nastrieľali ďalšiu šesticu gólov do plného tucta. Postavenie Brezna v tabuľke to už neovplyvnilo.

Starší žiaci Brezna v základnej časti 2. ligy skončili spomedzi deviatich účastníkov na 5. mieste po základnej časti. Toto umiestnenie im už nedovoľuje bojovať o vyššie priečky v tabuľke. V nadstavbovej časti sa stretnú v šiestich kolách so staršími žiakmi Partizánskeho, Púchova a Rimavskej Soboty, ktorí zaujali poradie v dolnej časti tabuľky. Vo vzájomných zápasoch doma – vonku sa pokúsia upevniť doterajšie umiestnenie pred trojicou svojich najbližších súperov. Posledný Nový Targ už nadstavbovú časť nehrá.

2. liga mladších žiakov

Mladší žiaci z predposlednej priečky po základnej časti odohrajú v nadstavbovej časti po dva zápasy doma a na ľade svojich súperov - Detvy  a Rimavskej Soboty.

Práve mladší a starší žiaci Rimavskej Soboty prídu v nedeľu 17. februára do Brezna na zápasy s reprezentantmi HK Brezno v oboch vekových kategóriách.

V rámci výjazdového zasadania vlády v Brezne je v stredu 13. februára pripravený aj jeho neoficiálny program. Jedným z jeho súčastí bude hokejové stretnutie, na ktorom prisľúbil účasť aj premiér Robert Fico. Pri jeho vzťahu k športu sa očakáva nielen jeho divácka prítomnosť, ale aj aktívne zapojenie do hry. Organizátori srdečne pozývajú nielen záujemcov o hokej na Zimný štadión Ladislava Horského v stredu 13. februára o 16. hodine.

Ing. Jozef  Kolarovič

Stredoslovenská divízia prípraviek 20. kolo
HK MŠK Žiar n/H - HK Brezno 3:11 (0:3, 2:1, 1:7), góly Brezna: Jakub Hibler 5, Andrej Faško 2, Patrik Kováčik, Ján Bubelíny, Matúš Réti, Matej Mikloš (asistovali Michal Miklovič 3, A. Faško 2, P. Kováčik 2, M. Mikloš)

Už v štrnástej sekunde zápasu Michal Miklovič ideálne prihral Patrikovi Kováčikovi a bolo 0:1. Sobota ale patrila Jakubovi Hiblerovi, ktorý strelil päť gólov, jeden krajší ako druhý. Pochváliť však treba všetkých breznianskych hráčov za pekný a hlavne strelecky efektívny výkon na ľade v Žiari nad Hronom.

Michal Miklovič

Lyžiarske preteky Čertovica - Bacúch

V sobotu 2. februára usporiadalo miestne občianske združenie priateľov športu dvanásty ročník pretekov na lyžiach na trati Čertovica – Bacúch. Trať dlhú asi 15 km absolvovalo 50 lyžiarov v kategóriách: dvojice chlapcov do 15 rokov, dvojice žien a dievčat, jednotlivci muži (klasika), jednotlivci muži (skialpinistický výstroj), ostatní absolvovali prechod nesúťažne. Štartovalo sa v minútových intervaloch z Čertovej svadby. Náročná trať viedla členitým horským terénom a všetko sťažovala hustá hmla. Cieľ bol v Bacúchu pri školskej jedálni. Účastníkom v cieli podávali guľáš. Po občerstvení pokračovala ľudová zábava pod vedením Richarda Datka. Víťazi kategórií: dvojice chlapcov do 15 rokov – Róbert Libič, Jozef Peťko; dvojice žien a dievčat – Michaela Niklová, Kristína Zlúkyová; muži (klasika) – Vlastimil Nikel st.; muži (skialpinisti) - Slavomír Bridiš. Ocenení boli aj najstarší účastník Jozef Bridiš a najmladší účastník Richard Orovčík (7 rokov).

(ek)

Z kolkárskej dráhy

Vyhrali nad Modrankou i Hlohovcom

Extraliga mužov 15. kolo

ŠK Modranka - ŽP Šport Podbrezová A 2:6 (3380:3457)

Pavol Jakubec 561, Radoslav Kürty 546, Milan Tomka 611, Jaroslav Truska 557, Radoslav Foltin 609, Jovan Čalič 573

A družstvo s pozmenenou zostavou, s Radoslavom Kürtym, ktorý pravidelne nastupuje v C družstve, vycestovalo do Modranky, odkiaľ po zaujímavom zápase si odviezlo víťazstvo a dva body. Priebeh zápasu však nebol naklonený podbrezovským farbám, veď po prvej dvojici hráčov bol stav stretnutia 2:0 v prospech Modranky. Záverečná štvorica podbrezovských hráčov ukázala, prečo Podbrezová vedie extraligovú tabuľku a strhla víťazstvo na svoju stranu. Najlepším hráčom zápasu sa stal Milan Tomka.

KK Zentiva Hlohovec - ŽP Šport Podbrezová B 2:6 (3451:3539)

Ondrej Kyselica 595, Milan Jovetič 563, Pavel Paulečko 579, Peter Šibal 600, Tomáš Pašiak 567, Jozef Pešta 635

B družstvo podalo opäť výborný výkon, keď dosiahlo jarné maximum na kolkárni v Hlohovci a ako prvé z družstiev hostí dokázalo na tejto kolkárni zvíťaziť. Toto víťazstvo reálne priblížilo B družstvu postup do nadstavbovej časti extraligy medzi najlepšiu štvoricu. Na postupovú istotu potrebujú v záverečných troch kolách získať dva body. Jozef Pešta svojím výkonom 635 bodov vytvoril nový rekord kolkárne v Hlohovci. Táto výhra posunula B družstvo na tretiu priečku extraligy.

1. liga mužov skupina Východ 17. kolo

ŽP Šport Podbrezová C - MKK Magnezit Jelšava 5:3 (3407:3373)

Matej Sršeň 586, Ľuboš Figura 583, Ľubomír Niščák 544, Tomáš Dilský 535, Jozef Petráš 570, Tomáš Herich 589

C družstvo Podbrezovej si poradilo na domácich dráhach s Jelšavou po vyrovnanom výkone celého družstva. Najlepším hráčom Podbrezovej bol Tomáš Herich. V tabuľke patrí C družstvu 7. priečka.

Dorast 11. kolo

ŽP Šport Podbrezová – TJ Tatran Spišská Nová Ves 1:2 (1620:1671)

Michal Svitek 564, Ľuboš Svitek 543, Dominika Kyselicová 513, Nikola Kurpašová 490 - nepočítala sa

Disciplína šprint

Michal Svitek, Podbrezová – Michal Dubiňák, Spišská Nová Ves 2:0

Dorastenecké družstvo opäť prehralo na domácich dráhach, keď do zápasu nastúpilo premotivované, čo mu zväzovalo ruky. V tabuľke si družstvo dorastencov napriek druhej prehre udržalo 1. miesto, no bodovo sa na nich dotiahli Vrútky.